<< Basındakilere Dön

“8. Çocuk Oyuncular Sahnesiz Oyunlar” buluşması Dolphin Alışveriş Merkezi'nde gerçekleşti


08 Ocak 2018 - Pazartesi 12:45
 
Çocuk oyuncular sahne aldı
Kocaeli Bölge Tiyatrosu'nun geleneksel hale getirdiği, "8. Çocuk Oyuncular Sahnesiz Oyunlar' buluşması Dolphin Alışveriş Merkezi 2. katında hafta sonu gerçekleşen oyunlarla start aldı.
KOCAELİ Haberi
 
Çocuk oyuncular sahne aldı
 
 
 
 
 
 

Kısa adı KBT olan Kocaeli Bölge Tiyatrosu'nun geleneksel hale getirdiği ve tamamı çocuk oyunculardan oluşan "8. Çocuk Oyuncular Sahnesiz Oyunlar' festivali hafta sonu gerçekleşen gösterimlerle başladı. Açılışta; 11 ayrı grupla oyun sergileyeceğini belirten KBT Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin, "Daha önce oyunlarımızı sokaklarda sergiliyorduk. 39 yıldır sokaklarda oynadığımız bir biçim. Ama artık sokaklarda kendimizi güvende hmediğimiz için 8 yıldan bu yana Dolphin'in üst katındayız. Eminim ki, Kocaeli bu eşiği geçecektir ve sokaklarının her köşesinden yine sanat fışkıracaktır' dedi.

PLAKET VERİLDİ

Öğrenci velilerinin de büyük ilgi gösterdiği festivalin ilk günü gösterilere ev sahipliği yapan Dolphin Center AVM Müdürü Emre Tezcan'a destekleri için teşekkür plaketini festivalin önemli konuklarından İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu ve yönetmeni olan Özer Tunca tarafından verildi. Öte yandan Dostluk Kulübü Başkanı Fazile Özkurt, Muzaffer Yavuz , Biz İzmit'iz Grubu Yöneticisi Hüseyin Erol, FİT Tasarım Sahibi İhsan Sönmez'de festivalin açılışına katılan isimler arasındaydı.

 

 

Copyright © 2015 | Dolphin Center AVM Tüm Hakları Saklıdır.